Wystawa

Dziś , to znaczy w środę 20 marca o godzinie 18:00 W siedzibie SDP przy ul. Foksal 3/5 odbędzie się wernisaż wystawy „FOTOREPORTERKI” . Serdecznie zapraszamy!wystawa a

Nie oddawaj za darmo

Coraz częściej stykamy się z prośbami o udostępnienie zdjęć za darmo. Traktuje się nas jak oszołomów, którzy dla samej przyjemności robią zdjęcia , tylko po to żeby je potem rozdawać. My nie płacimy rachunków, nie musimy jeść a śpimy pod niebem gwiaździstym, czerpiąc z obserwacji nieboskłonu natchnienie do kolejnych sesji fotograficznych, które rozdamy za darmo ku chwale i za podpis pod zdjęciem ?! Nasza rada nie dajcie się naciągać. Pamiętajcie, wy oddacie dziś (za podpis ?!) i wasza koleżanka/kolega nie dostanie zlecenia, nie sprzeda zdjęć – bo wy je oddaliście za darmo. A jutro to wy nie zarobicie, bo ktos inny odda swoje zdjęcia !!!

Przedstawiamy pismo ze Stołecznego Biura Turystyki, rozesłane do fotografów dokumentujących Festiwal Era Jazzu:

„Szanowni Państwo
Stołeczne Biuro Turystyki, działające jako jednostka organizacyjna Urzędu m. st. Warszawy zwraca się z prośbą o bezpłatne udostępnienie zdjęć z koncertów jazzowych z cyklu Era Jazzu.
Zdjęcia te zostałyby wykorzystane do promocji Polski w kraju i za granicą, między innymi w prezentacjach na międzynarodowych targach turystycznych, portalach internetowych urzędu m. st. Warszawy oraz wydawnictwach promocyjnych Stołecznego Biura Turystyki.
Oczywiście zdjęcia byłyby podpisane we wskazany przez Państwa sposób.
Będę bardzo wdzięczna jeśli udałoby się pozyskać Państwa zdjęcia.
Potrzebowalibyśmy zdjęć w dużej rozdzielczości (300 dpi).
W załączeniu przesyłam wzór umowy licencyjnej, którą obowiązani jesteśmy podpisać ze wszystkimi partnerami, udostępniającymi nam swoje zdjęcia.
Będę wdzięczna za kontakt w tej sprawie. (…) „

umowa licencyjna SBT_dla instytucji

Zakładamy że Stołeczne Biuro Turystyki płaci swoim pracownikom np. za wyjazd na międzynarodowe targi turystyczne. Płaci zapewne również za mycie okien, sprzątanie, energię elektryczną, programiście za „postawienie strony”. Płaci za wiele rzeczy i usług. To dlaczego nie chce płacić za zdjęcia ?! Czy pracownicy Biura, też za darmo promują Polskę „(…) w kraju i za granicą (…)” ?!

Sekcja Fotografów Prasowych ZZTK

 

Fotoreporterki

W końcu się udało, złożona wystawa naszych koleżanek poszła do druku. 16 autorek i 68 świetnych fotografii w tym tegoroczna nagroda na WPP. Zapraszamy na wernisaż  !

wystawa a

Pomoc dla Jerzego Kleszcza

Pozwalamy sobie wkleić ten apel bo sprawa jest poważna i nie wiadomo czy kiedyś sami nie będziemy potrzebować wsparcia i solidarności kolegów po fachu. Prosimy też fotografów z całego kraju o przyłączenie się do akcji.

„Fotoreporter sportowy Jerzy Kleszcz na skutek długo trwających już kłopotów ze zdrowiem trafił tydzień temu do szpitala ze stwierdzeniem niewydolności oddechowej. Przez tydzień wprowadzony był w stan śpiączki farmakologicznej. Wczoraj został z niej wybudzony i bardzo powoli wraca do zdrowia. Niestety raczej już nie wróci do zawodu i obecnie jego rodzina jest na etapie załatwiania świadczeń rentowych. Może to potrwać jeszcze 2-3 miesiące. Przez ten czas Jurek pozostaje bez środków do życia. Najbliższa rodzina Jurka to jego blisko 90 letnia mama, która ma kłopoty z chodzeniem i utrzymuje się ze skromnej emerytury. Rozmawialiśmy z nią i zaoferowaliśmy naszą pomoc, zostało to przyjęte przez mamę Jurka z wdzięcznością, naprawdę jej teraz potrzebuje – powoli nie daje sobie rady. Przy recepcji redakcyjnej FAKTu ustawione zostało pudełko do którego zbierać będziemy pomoc finansową dla Jurka. Lekarz, leki, jedzenie…Na to te pieniądze zostaną przekazane. Pudełko postoi tam przez tydzień, potem komisyjnie pieniądze przeliczymy i wpłacimy na konto bankowe wskazane przez mamę Jurka.
Jedynie tak mu możemy obecnie pomóc. Liczymy na każde, nawet najdrobniejsze wsparcie finansowe. Pamiętajcie o tym może banalnym dla niektórych ale prawdziwym powiedzeniu: Dobro powraca.

Dla osób, które nie mają możliwości wrzucić pieniędzy do pudełka podaję numer konta
Agnieszka Jakubowska-Makieła
ul. Ciekawa 8
42-400 Zawiercie
85105015911000002229588492 ING oddział w Zawierciu
w tytule przelewu piszcie „DLA JURKA”.

Ta Pani to siostrzenica Jurka, bardzo pomaga obecnie jego mamie w załatwianiu wszelkich formalności i jestem z nią w stałym kontakcie. Mama Jurka nie ma konta stąd ten numer. Dzięki za pomoc.”

Apel napisał kolega Jurka

Przemysław Szyszka
Przemysław Szyszka